Kategorie publikacji

Nowe Publikacje

BRANSOLETKA PRZYJAŹNI Z GRAWEREM – SPRAWDZONY POMYSŁ NA PREZENT DLA PRZYJACIÓŁKI

Bransoletka dla przyjaciółki to idealny podarunek dla Twojej bratniej duszy. Bransoletki przyjaźni z grawerem są oznaką łączących Was więzi. 

 • Dlaczego przyjaciółki noszą noszą dwie takie same bransoletki?
 • Bransoletki przyjaźni, bransoletka BFF – co to jest?
 • Oceń, czy bransoletki dla przyjaciółek z grawerem to dobry pomysł na prezent od serca?

Spis treści:

 • Bransoletka dla przyjaciółki – dlaczego jest najchętniej wybierana na prezent dla kobiet?
 • Bransoletki dla bratnich dusz – na jakie okazje?
 • Bransoletka przyjaźni – rodzaje.
 • Bransoletki dla przyjaciółek z grawerem – spersonalizowany prezent.

Bransoletka dla przyjaciółki – dlaczego jest najchętniej wybierana na prezent dla kobiet?

Bransoletka, zwyczaj jej noszenia zostały pożyczone od ludów zamieszkujących Amerykę Środkową. Nitka, wstążka noszona na nadgarstku była traktowana jak amulet chroniący przed “złym okiem”. 

W Polsce, bransoletka dla przyjaciółek jest jednym z najczęściej wybieranych prezentów dla kobiet – bratnich dusz. Dlaczego, chcemy podarować przedmiot, który jest atrybutem jedności, niezwykłych korelacji i symbolem opieki?

Przyjaciółka, bratnia dusza – kto to jest? Arystoteles miał krótką , ale jakże trafną odpowiedź na to pytanie “Kim są przyjaciele? Jedną duszą mieszkającą w dwóch ciałach.

O przyjaźń, trzeba dbać, bo prawdziwa relacja jest trwałym fundamentem naszego życia. Właśnie do nieśmiertelności przyjaźni odnosi się skrót umieszczony na grawerze bransoletki dla przyjaciółki: BFF – best friends forever – najlepsi przyjaciele na zawsze.

Bransoletki dla bratnich dusz – na jakie okazje?

Nie musisz mieć specjalnej okazji, aby podziękować najlepszej przyjaciółce i podarować jej upominek od serca – bransoletkę przyjaźni z grawerem. Ona, z pewnością doceni Twój serdeczny gest. 

Bransoletki dla przyjaciółek to idealny dodatek do Waszych wspólnych, wyjątkowych chwil. 

Bransoletki przyjaźni to miły prezencik:

 • dla Panny Młodej,
 • dla Świadkowej, 
 • dla Matki Chrzestnej,
 • dla Mamy z okazji narodzin dziecka.

Bransoletka przyjaźni – rodzaje.

Bransoletki dla przyjaciółek są dostępne w wielu wariantach. Producenci biżuterii prześcigają się w tworzeniu nowych wzorów i kolekcji. Oferta bransoletek przyjaźni obejmuje pokrótce, poniższe rodzaje:

 • złota bransoletka dla przyjaciółki,
 • srebrne bransoletki dla przyjaciółek,
 • bransoletki przyjaźni z grawerem,
 • bransoletki dla najlepszych przyjaciółek na sznurku
 • bransoletki handmade.

Bransoletki dla przyjaciółek z grawerem – spersonalizowany prezent.

Prezent dla przyjaciółki może posiadać niezwykłą formę dzięki grawerukowi umieszczonemu na zawieszkach do bransoletek. Producenci biżuterii, oferują nam możliwość wygrawerowania dowolnie wybranego tekstu. Najczęściej na zawieszkach bransoletek dla przyjaciółek umieszcza się: imię, napis, symbol, datę. Szukając bransoletki dla przyjaciółki warto zwrócić uwagę na opcję wyboru koloru bransoletki oraz kształtu i barwy zawieszki. Niekiedy w ofercie sklepu znajdziemy zestawy – bransoletki przyjaźni dla 2 lub 3 osób, które możemy indywidualnie zaaranżować

BEZPIECZNE PIECYKI NA NAFTĘ – ZASTOSOWANIE W POLSCE

Sprawdź, jak działa piecyk naftowy, czy jest bezpieczny i jakie opinie na krajowym rynku ma ogrzewanie na naftę?

Piecyk na naftę, jako sezonowe grzanie przenośne zapewni nam komfort cieplny podczas jakże długiego okresu jesiennego i zimowego. Konwektor naftowy jest sprawdzoną  alternatywą w sytuacjach awaryjnych, gdy zawiedzie główny system ogrzewania czy też wystąpi nagła konieczność dogrzania pomieszczenia. 

Jaki piecyk na naftę wybrać? Kiedy i gdzie warto używać piecyka naftowego? Jakie paliwo do grzejnika naftowego nie zapcha palnika? Dlaczego tak cenimy japońskie piecyki naftowe, chociaż twórcą przemysłu naftowego był Polak? – na te nurtujące pytania postaram się dać odpowiedź w poniższym tekście.

Piecyk na naftę – sposób działania, rodzaje, zalety, wady, zastosowanie.

Piecyki naftowe to niekonwencjonalne systemy grzewcze, które pozwalają na dostarczenie niezbędnego ciepła do pomieszczenia. Wybrane modele grzejników naftowych nie wymagają podłączenia do prądu, dlatego ogrzać możemy praktycznie każde wnętrze. 

Metoda ich działania opiera się na spalaniu nafty oczyszczonej. 

Piecyki na naftę możemy podzielić na:

 • tradycyjne – knotowe, 
 • elektroniczne – palnikowe. 

Piecyki naftowe knotowe.

Piecyki na naftę knotowe to prosty sprzęt grzewczy. Nie wymagają podłączania do instalacji elektrycznej i systemu wentylacyjnego, więc możemy ogrzać przy ich użyciu dowolne wnętrze. Piecyki na naftę knotowe wyróżnia łatwa obsługa, cicha praca i efekt “żywego ognia”. Słabymi punktami piecyków knotowych są nagrzewające się ściany obudowy i emisja spalin przy dłuższej, nieprzerwanej pracy urządzenia. Standardowe modele z knotem znajdą zastosowanie na targowiskach, magazynach, warsztatach, garażach czy halach produkcyjnych.

Piecyki naftowe elektroniczne.

Elektroniczny piecyk na naftę gwarantuje bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Ta grupa grzejników sterowana jest elektronicznie poprzez wtrysk właściwej dawki paliwa do komory spalania. Możemy wyodrębnić piecyki naftowe z podwójną komorą spalania. Doposażenie tego typu grzejnika w system wentylacji zapewnia optymalną emisję ciepła i chroni ścianki piecyka przed zbytnim nagrzaniem. Użytkowanie elekronicznego piecyka na naftę nie obliguje nas do montowania specjalnych przewodów odprowadzających spaliny. W tym przypadku, wystarczy standardowy system wentylacyjny. Ten model grzejnika narzuca konieczność podłączenia do sieci elektrycznej, co przyczynia się do zwiększenia kosztów eksploatacji urządzenia. Również za samo urządzenie zapłacimy więcej (niż za prosty piecyk z knotem), ale wybierając ten rodzaj grzania zyskujemy gwarancję ekonomiczności i bezpieczeństwa. Elektroniczne grzejniki na naftę sprawdzą się w: domach, biurach, warsztatach, sklepach.  

Piecyki naftowe – bezpieczeństwo. 

Zapewne dla wielu z nas, urządzenie na naftę kojarzy się głównie z lampą naftową. Jest to zrozumiałe, ponieważ nafta stała się towarem masowego użytku, gdy w 1853 roku, polski farmaceuta Ignacy Łukasiewicz skonstruował lampę naftową. W rozróżnieniu od tego prostego sprzętu do oświetlania, współcześnie produkowane  piecyki naftowe są bardzo bezpieczne w użytkowaniu. Elektroniczne piecyki na naftę wyposażone są w szereg sprawdzonych patentów, dzięki którym, bez niepotrzebnego stresu możemy natychmiast ogrzać pomieszczenie. Piecyki dostępne na krajowym rynku spełniają międzynarodowe, rygorystyczne normy bezpieczeństwa. 

Japońskie piecyki naftowe uważane są za najbezpieczniejsze na świecie urządzenia grzewcze. Dlaczego? Ponieważ, Japończycy ze względu na występujące w ich kraju trzęsienia ziemi, system zabezpieczeń w piecykach naftowych rozwinęli do perfekcji. 

Jaki piecyk wybrać, jaka nafta i co zamiast nafty do piecyka? 

Ranking piecyków według opinii, tworzony jest na podstawie preferencji zakupowych klientów i satysfakcji użytkowania urządzenia grzewczego. Czy należy się nim kierować podczas wyboru piecyka? Jaką mamy pewność, że rekomendowany  produkt spełni nasze wymagania? 

Przy selekcji piecyka naftowego warto zastanowić się nad następującymi kwestiami:

 • jakie pomieszczenie chcemy ogrzać,
 • jaka moc piecyka jest nam potrzebna, 
 • jakie systemy zabezpieczeń posiada urządzenie.

Wybierając metodę ogrzewania na naftę należy pamiętać o odpowiednim paliwie do piecyka. Piece naftowe spalają tylko i wyłącznie specjalnie oczyszczone paliwo. Dla naszego bezpieczeństwa, do zasilania piecyka naftowego należy używać sprawdzonych produktów. 

Stosując profesjonalne paliwo do piecyków mamy gwarancję, że:

 • nie zapcha się palnik, wtrysk w piecyku,
 • nie będzie nagaru we wnętrzu urządzenia (odkładanie smoły),
 • nie wystąpi zadymienie ogrzewanego pomieszczenia.

Eksperymentują z paliwem do piecyka naftowego warto mieć świadomość, że urządzenie może nie “wytrzymać” pracy na innym oleju opałowym.