Długopis z gumką do telefonu? Rozwiązanie dla osób starszych i nie tylko

Sie 24, 2020 Biznes, Technologie
długopis z gumką do telefonu

Ekrany dotykowe nie dla wszystkich są wygodnym sposobem na poruszanie się po menu telefonu, pisanie SMSów czy maili. Z różnych względów potrafią sprawić sporo problemów, więc warto wiedzieć, że można temu wszystkiemu zaradzić w stosunkowo prosty sposób, który właściwie towarzyszył ekranom dotykowym od samego początku. 

Postęp technologiczny zmusza nas do przyzwyczajania się do coraz nowszych rozwiązań, które sprawiają, że np. telefony, do których przywykliśmy, szybko przestają być w ogóle uwzględniane w serwisach czy przy okazji instalacji nowego oprogramowania. Choć część z nas może z pewnym sentymentem wspominać stare aparty komórkowe, którymi można było wyłącznie dzwonić i wysyłać SMSy, to od lat obowiązującym modelem są wszelkiego rodzaju smartfony. Obsługa za pomocą ekranów dotykowych, w które są wyposażone, może sprawiać pewnym osobom trudność. Na samym początku wprowadzania tej technologii, urządzeniom wyposażonym w ekrany dotykowe towarzyszyły charakterystyczne rysiki. Właśnie stąd wziął się pomysł na długopis z gumką do telefonu, czy – mówiąc wprost – długopis z końcówką do ekranów dotykowych.

Touch pen, czyli długopis do ekranów dotykowych

W zależności od rozmiarów ekranu jego obsługa może sprawiać trudności osobom, które mają np. duże palce. Zasadniczo jeśli klikanie w dotykowy ekran budzi w nas skojarzenia z udręką i częstymi pomyłkami, to nie jesteśmy beneficjentami przewidzianej dla użytkowników ergonomii. Jednak możemy znacząco ułatwić sobie te “zmagania” wyposażając się właśnie w długopis z gumową końcówką, który zapewni nam precyzję. Literówki w wiadomościach i dziwaczne pomyłki mimo włączonego słownika podpowiedzi? Problemy z klikaniem w zakładki na stronach internetowych? Touch pen rozwiązuje te problemy.

Długopis z gumką do smartfona?

To określenie może być trochę mylące, bo łatwo skojarzyć je z klasyczną konstrukcją ołówka i tym, że gumka służy do ścierania tego, co zostawiliśmy na papierze za pomocą rysika. Długopis do ekranu smartfona działa nieco inaczej, bowiem to właśnie rysik jest z gumy. Dzięki temu mamy pewność, że nie zarysujemy powierzchni ekranu. Długopis z gumową końcówką, poza tym, że jest oczywiście funkcjonalnym narzędziem, podlega oczywiście trendom, więc dostępne jest wiele modeli o rozmaitej specyfice. Oczywiście nie chodzi wyłącznie o wybór koloru, bo można znaleźć oferty grawerowania długopisów typu touch pen czy nanoszenia na nich grafik za pomocą tampondruku.

Długopis z gumką do telefonu i nie tylko

Oczywiście taki długopis do ekranu można z powodzeniem stosować również do tabletów, notebooków czy laptopów z ekranami dotykowymi. To spore ułatwienie zwłaszcza dla osób starszych, które mogą mieć problemy ze wzrokiem i koordynacją ruchową. Długopisy typu touch pen są wygodne i gwarantują precyzję. Sprawdza się to również u osób, które traktują swoje telefony, jako swoiste centrum nadzorowania zadań i projektów. Za pomocą długopisu dotykowego można w prosty sposób zakreślać odpowiednie fragmenty dokumentów, podkreślać i edytować całe akapity. Długopis do ekranów dotykowych to dobry pomysł dla każdej osoby, która oczekuje precyzji.

Przez admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *