Doradca podatkowy online czy stacjonarnie?

Sie 29, 2023 Prawo

Usługi doradcy podatkowego dostępne są zarówno zdalnie jak i stacjonarnie, jednak z uwagi na fakt, iż jest to zawód zaufania publicznego większość klientów wciąż woli korzystać z oferty tradycyjnego kontaktu osobistego. Trend ten się zmienia głównie za sprawą kompleksowości obsługi firmy w dziedzinie prawa, podatków, kadr, księgowości itd. 

Taniej i równie rzetelnie

Przedsiębiorcy powoli przekonują się, iż doradcy internetowi wcale nie oferują usług gorszej jakości i można im zaufać. Faktycznie korzystając z oferty online nie wiemy kto faktycznie pisze dla nas opinię, udziela porady czy wykonuje sprawozdanie, jednak zawsze formalnie usługa firmowana jest uprawnioną osobą o konkretnym imieniu i nazwisku. Ponadto czy ma to znaczenie czy pismo pisał stażysta czy kwalifikowany doradca podatkowy Bydgoszcz, jeśli sporządzony dokument jest poprawny i spełnia nasze oczekiwania? Zaletą usług zdalnych jest zdecydowana oszczędność czasu w wymianie dokumentacji, korespondencji. Co więcej usługi internetowe są nieznacznie tańsze, bardziej dostępne, również terminy oczekiwania na poradę są krótsze. 

Doradztwo podatkowe jako jedna z wielu usług

Coraz popularniejszą oferta na rynku jest połączenie wielu specjalizacji w jeden pakiet usług zapewniających przedsiębiorcy kompleksową obsługę. To wygodne rozwiązanie dla firm. Korzystając z kompleksowej usługi księgowości, obsługi prawnej, podatkowej można obniżyć koszty działalności i uniknąć problemów chociażby z  fiskusem. Oczywiście nie musimy wcale korzystać z pełnego pakietu obsługi ciągłej. Doraźne porady i usługi to także świetne rozwiązanie. wystarczy jeden mail i wpłata, by uzyskać zretelną, szybka odpowiedź z poradą prawną czy podatkową. Potrzebując sporządzić sprawozdanie dla spółki czy przygotować umowę spółki, opracować sprzeciw od nakazu zapłaty wystarczy skorzystać ze stosownej usługi. 

Reputacja kancelarii

Korzystanie z oferty zdalnej usług również podlega ocenie, podobnie jak lokalnie, stacjonarnie różne biura i kancelarie mają różną reputację, także w sieci istotna jest pozytywna ocena klientów, którzy są gotowi polecić doradcę podatkowego, wystawić referencje dla kancelarii radcy prawnego itp. Wybierając usługodawcę warto zerknąć na opinie w Internecie, by nie być zaskoczonym marną jakością obsługi. W tej branży liczy się nie tylko najniższa cena, warto mieć pewność i zaufanie do posiadanej wiedzy doradcy.

Warto jednak dać szansę nowym podmiotom na rynku, które dopiero zdobywają klientów i doświadczenie. Dobra opinia nie jest gwarancją zadowolenia, z drugiej strony aby nie żałować zainwestowanych środków i nie przysposobić sobie problemów w miejsce pomocy prawno-finansowej warto wybierać doradztwo podatkowe z rozsądkiem i ostrożnością. Zbyt tanie oferty winny budzić podejrzliwość, podobnie jak malo profesjonalna obsługa, utrudniony kontakt, niedomówienia itp. Czasem pomaga jawność działalności doradztwa z opcją osobistego spotkania stacjonarnego, kontaktu telefonicznego

Przez Aleksander

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *