Inwestowanie jako sposób pomnażania kapitału

Sie 7, 2020 Biznes, Inwestycje, Technologie
trading212 aplikacja i promocja 100€

Lokaty bankowe oferują obecnie niezadowalające oprocentowanie. Swoich oszczędności nie powinno się również trzymać w przysłowiowej ,,skarpecie”. Gdzie zatem lokować środki, aby były bezpieczne i przynosiły jakikolwiek zysk?

Nie jest to oczywiście proste, ale każdy swoich sił może spróbować w inwestowaniu. Trading 212 promocja umożliwia bowiem sprawdzenie swoich sił bez dużego wkładu własnego.

Na czym polega promocja w Trading212?

Warto zacząć od tego, czym w ogóle jest platforma. To miejsce, w którym kupimy oraz sprzedamy: pary walutowe, kontrakty CFD (na akcje), indeksy towarowe oraz waluty kryptograficzne. Brytyjski broker jest kontrolowany przez FCA, czyli jeden z najbardziej znanych organów na świecie. Zapewnia zatem swoim klientom maksymalne bezpieczeństwo (m.in. poprzez konieczność przetrzymywania pieniędzy klientów na oddzielnych rachunkach). Platforma Trading212 przygotowała promocję dla nowych użytkowników.

Bonus do 100€

Dla nowych użytkowników przygotowano specjalną promocję. Trading 212 bonus opiera się na elemencie gwarantowanego dodatku. Po symbolicznej wpłacie (min. 5 zł) inwestor otrzyma jako prezent darmową akcję o równowartości nawet 100 euro. Całość zrealizuje się po założeniu konta Trading 212 Invest, a następnie zweryfikowaniu go. Prawda, że to proste? Co więcej, prezent można od razu sprzedać. Przy odrobinie szczęścia zyskamy więc ,,na start” około 400 zł.

Czy to bezpieczne?

Inwestowanie wiąże się z ogólnym ryzykiem. Warto przed przystąpieniem do całego procesu przeczytać kilka poradników i zasięgnąć wiedzy o funkcjonowaniu giełdy finansowej. Rozsądny wybór akcji pozwoli na minimalizację potencjalnych strat. Przed rozpoczęciem przygody, warto określić swoje założenia oraz budżet początkowy. Tak, aby nie inwestować kosztem innych dziedzin życia codziennego.

Darmowe akcje w Trading212

Trading 212 darmowe akcje mogą okazać się sposobem na wypróbowanie całego mechanizmu. Platforma udostępnia także profil demonstracyjny, na którym z łatwością wypróbuje się wszystkie ruchy giełdowe. Pozwala ona na poznanie podstawowych zasad działania giełdy, a do tego posiada dedykowany Polakom język. Wszystkie treści na stronie będą więc zrozumiałe dla każdego. 

Jaki portfel inwestycyjny wybrać?

Wybór na rynku w tej kwestii jest olbrzymi, dlatego warto kierować się pewnymi przesłankami. Na pewno będzie wśród nich renoma danej platformy. Nowe podmioty mogą być bardziej podatne na ruchy giełdowe albo po prostu nierzetelne.

Idealny broker powinien posiadać: olbrzymią ilość globalnych akcji, jasny system płatności (brak ukrytych opłat) oraz natychmiastowe wsparcie dla klienta. Duża liczba inwestorów u danego brokera potwierdza jego zaufanie. Dobrze też, aby oferował stronę demonstracyjną dla początkujących. Jeżeli dodatkowo będzie posiadał akcję promocyjną (np. wspomnianą wcześniej trading 212 darmowa akcja), należy go uznać za godnego rozważenia.

Inwestowanie lubi spokój

Z reguły inwestowanie online w akcje poleca się wszystkim ludziom. Należy jednak mieć ograniczone zaufanie do swoich możliwości, gdy posiadamy impulsywny charakter.

Rynek reaguje na pewne sytuacje bardzo dynamicznie. Czasami lepiej wstrzymać się z zakupem albo sprzedażą, aby nie ponieść strat finalnych. Trading 212 jako platforma zawiera cały szereg porad dla początkujących. 

Warto wiedzieć na przykład o tym, aby dywersyfikować swój portfel. Trzeba także przyjąć poprawkę na segment czasu, w którym wystąpi potencjalny zysk. Akcje rozróżnić można na stabilne oraz ryzykowne. Te drugie notują wysokie wahania i pozwalają na szybsze osiągnięcie zysku. Niestety, ale każdy kij ma dwa końce. Dlatego też przy nierozsądnym inwestowaniu w wyłącznie w ryzykowne akcje, musimy się liczyć z możliwą stratą.

Zastrzeżenie: Niniejszy materiał nie powinien być traktowany jako podstawa do podejmowania decyzji inwestycyjnych ani być interpretowany jako rekomendacja do angażowania się w transakcje inwestycyjne. Handel aktywami cyfrowymi wiąże się ze znacznym ryzykiem i może skutkować utratą zainwestowanego kapitału. Powinieneś upewnić się, że w pełni rozumiesz związane z tym ryzyko i wziąć pod uwagę swój poziom doświadczenia, cele inwestycyjne iw razie potrzeby zasięgnąć niezależnej porady finansowej.

Przez admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *