Jak działa skup samochodów?

Sty 28, 2021 Biznes
skup aut

Decydując się na sprzedaż samochodu, kierowca ma do wyboru kilka rozwiązań. Jednym z nich jest skup aut – opcja ciesząca się wśród Polaków coraz większą popularnością. Co warto wiedzieć na ten temat i w jaki sposób działają skupy?

Czytaj również: wynajem samochodów sportowych

Skup aut – dlaczego to się opłaca?

Każdemu kierowcy wystawiającemu auto na sprzedaż zależy na szybkim sfinalizowaniu transakcji i uzyskaniu możliwie jak najwyższej ceny. Skup samochodów to przede wszystkim wygoda i oszczędność czasu – sprawę można załatwić praktycznie bez wychodzenia z domu. W tym przypadku odpada czasochłonny proces przygotowywania pojazdu na sprzedaż. Sprawdzone skupy oferują dojazd do klienta i co więcej, są w stanie zaproponować godziwą zapłatę za samochód, nawet do ok. 90 proc. jego rynkowej ceny. Nie pobierają przy tym prowizji, jak to ma miejsce w przypadku komisów, dla których to właśnie opłaty za pośrednictwo stanowią zarobek. Skupy przyjmują nie tylko w pełni sprawne samochody, ale także uszkodzone i powypadkowe egzemplarze – pozbycie się ich na własną rękę jest bardzo trudne. Skup to również świetna opcja dla firm, które chcą sprzedać poleasingowe pojazdy. 

Skup aut w praktyce – czyli jak to działa?

Szybki formularz elektroniczny umożliwia sprawne nawiązanie kontaktu pomiędzy właścicielem samochodu a skupem. Wymagane są informacje dotyczące marki i modelu auta, typu nadwozia, rocznika oraz oczekiwanej ceny. Ważne jest też to, w jakim stanie jest samochód i jak przedstawia się kwestia przeglądów oraz ubezpieczeń. Po otrzymaniu wypełnionego formularza pracownik skupu kontaktuje się z klientem i ustalane są szczegóły spotkania mającego na celu oględziny pojazdu. Na tej podstawie skup dokonuje profesjonalnej wyceny samochodu i jeśli zaproponowana kwota odpowiada klientowi, zostaje podpisana umowa. Z punktu widzenia właściciela auta ogromnym plusem jest natychmiastowa wypłata gotówki. Czasami procedury nieco się wydłużają, jeżeli klient nie jest zadowolony z przedłożonych warunków finansowych i chce je negocjować – w tym obszarze skupy na ogół wykazują się elastycznością i podejmują stosowne rozmowy.

Planując sprzedać auto na skup, należy nawiązać współpracę z doświadczoną firmą, która oferuje klientom najatrakcyjniejsze warunki transakcji. Ugruntowana pozycja na rynku i indywidualne podejście do klienta to atuty najlepszych skupów działających w Polsce. 

Sprawdź rownież: Global Elite Car – wynajem samochodów luksusowych

Przez admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *