Jak najprościej dostać się z Polski do Holandii? Łatwy i tani transport do pracy

Wybierając się do pracy za granicę na pewno zastanawia Cię kwestia transportu. Jest to stresujące szczególnie dla osób, które wyjeżdżają po raz pierwszy. Na szczęście, możliwości jest wiele i w kilku słowach zebraliśmy dla Ciebie propozycje i podpowiedzi, które pomogą Ci wybrać odpowiedni i wygodny transport.

Małe firmy przewozowe i autokary

Najpopularniejszą formą dojazdu jest skorzystanie z usług firm transportowych, które specjalizują się w przewozach pracowników między państwami. Holandia stała się kilka lat temu bardzo atrakcyjnym kierunkiem, więc na rynku istnieją obecnie setki różnych firm przewozowych.

Jak więc wybrać tę najlepszą? Przy wyborze przewoźnika po pierwsze sugeruj się swoim miejscem zamieszkania, po drugie czytaj opinie o przewoźnikach. Pomimo dużej konkurencji nie ma znacznych różnic cenowych i przejazd pomiędzy Polską a Holandią to zazwyczaj około 300-350 zł.

Wybór firmy przewozowej jest również wygodny, dlatego że działają tzw. metodą “od drzwi do drzwi”, kierowca zjawia się o umówionej godzinie pod wskazanym adresem, pomaga zapakować bagaż i wysadza pasażerów w wybranym przez nich miejscu w Holandii. Podróż przebiega bardzo komfortowo, bus mieści zazwyczaj od 7-9 osób, często wyposażone są w telewizor, który umila podróż, kierowca często zatrzymuje się na postoje na dużych stacjach, czy niedaleko sklepów. Zdecydowanie jest to najpopularniejsza forma podróży, zwłaszcza gdy poszukujesz transportu z dnia na dzień. Można również wybrać najem aut luksusowych, które są dość komfortowe w podróży, jednak wtedy liczyć musimy się z większą stawką.

Oprócz przejazdu busami istnieje możliwość kupienia biletu autokarowego. Duże firmy przewozowe, które oferują transport w całej Europie obsługują również trasę Polska-Holandia. To rozwiązanie jest tańsze niż podróż mniejszym busem, ale bardzo często zajmuje więcej czasu. Autokar pokonuje trasę tylko pomiędzy dworcami, nie ma też również tylu postojów, które oferują małe firmy przewozowe. Jest to jednak kolejne rozwiązanie, na które można się zdecydować. Do was należy wybór jaki komfort jazdy jest dla Was odpowiedni. 

Podróż samolotem

Opcja zdecydowanie dla osób, które preferują szybką podróż i nie lubią siedzieć kilkunastu godzin w bezruchu. Samolot to bez wątpienia najbardziej komfortowa forma podróżowania, niesie za sobą jednak minusy w postaci ograniczonego bagażu, który można zabrać na pokład. Po przylocie trzeba również zadbać o transport z lotniska w Holandii na wskazane przez agencję miejsce, wiemy, że jest to stresujące szczególnie dla osób, które nie znają dobrze języka obcego i lecą do danego kraju po raz pierwszy. 

I ostatnią możliwością, którą możemy zasugerować to możliwość skorzystania z prywatnych usług kierowców. Takich ofert szukać można na portalach społecznościowych, czy platformach przeznaczonych do przewozu osób (np. blablacar). Jest to tańsza forma podróży niż wybranie przejazdu busem, często też szybsza. Ale nie mamy pewności z kim jedziemy i taka forma transportu niesie ze sobą zawsze drobne ryzyko. Ofert od prywatnych kierowców nie ma jednak zbyt wiele. 

Możliwości podróży do Holandii jest mnóstwo, jeśli masz prawo jazdy możesz również zdecydować się na dojazd własnym samochodem. Jest to jednak podróż długa i bardzo męcząca, trzeba więc wziąć pod uwagę przystanki na odpoczynek i sen. Jest to stresujący element przy przeprowadzce do nowego kraju, ale po pierwszej przebytej podróży nabierzecie potrzebnego doświadczenia i wiedzy o tym, co jest dla Was najbardziej komfortowe. Szukasz pracy w Holandii? Wybierz współpracę z  Holland Contracting.

Czytaj również: najem aut sportowych

Przez admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *