Jak szybko zarobić na sprzedaży samochodu?

Mar 7, 2021 Prawo
jak szybko zarobić na sprzedaży auta

Sprzedać używane auto szybko i dobrze to cel każdego kierowcy, który chce się pozbyć używanego pojazdu. Sprzedających jest jednak wielu, a klienci mają swoje wymagania, co więc należy zrobić, by szybko dostać pieniądze i nie ma być na transakcji stratnym?

Stare auto wymieniane na nowe

Sprzedaż używanego samochodu poprzedza zakup nowego, lepszego auta? W wielu salonach samochodowych jest możliwość zostawienia starego pojazdu w ramach rozliczenia. To bardzo wygodne i szybkie rozwiązanie, bo wszystko odbywa się za jednym zamachem – używane auto jest dostarczane do salonu, a po podpisaniu umowy można od razu wyjechać z salonu nowiutkim samochodem.

Metoda jest szybka, ale niekoniecznie dobra pod względem finansowym. Zależy to od dealera i wybranej marki, zdarza się jednak, że zamiast oddawać auto w rozliczeniu lepiej skorzystać na przykład z oferty w Internecie albo wystawić samochód na giełdzie.

Sprzedaż z ogłoszenia

Samodzielna sprzedaż samochodu nie zawsze przebiega gładko. Wielu kierowców czeka długimi miesiącami na klientów, ale niektórym udaje się sfinalizować umowę w bardzo krótkim czasie, i to bez konieczności dużego obniżania ceny. Od czego to zależy? Oczywiście od samego samochodu, ale nie bez znaczenia jest również to, jak oferta zostanie przedstawiona.

Auto trzeba starannie umyć i posprzątać, zrobić ładne zdjęcia, napisać ogłoszenie o zachęcającej treści. Często opłaca się wykupienie ogłoszenia premiowanego, bo wtedy oferta pojawia się na początku listy i trafia do większej liczby potencjalnych nabywców. Natomiast nie warto zaniżać ceny sprzedawanego auta, ponieważ zabiera to margines na późniejsze negocjacje i koniec końców ostateczna kwota nie będzie satysfakcjonująca.

Skup aut używanych

Dobrze przygotowane i odpowiednio wypromowane ogłoszenie pomaga korzystnie sprzedać auto, ale to wciąż wymaga od kierowcy sporego zaangażowania. Tego wysiłku praktycznie nie ma, gdy samochód sprzedaje się do skupu.

Cała procedura ogranicza się do wysłania swojego zgłoszenia. Pracownik skupu dokonuje wyceny i przestawia swoją propozycję, a umowę sprzedaży można podpisać jeszcze tego samego dnia. To prawda, że stawka otrzymywana w skupie najczęściej jest niższa od stawek rynkowych, ale właśnie czas i proste formalności mają tu kluczowe znaczenie – odpadają wszystkie koszty związane z wystawieniem samochodu na sprzedaż, a gotówkę dostaje się do ręki.

Czytaj również: wynajem samochodów sportowych

Przez admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *