Jak szybko zarobić na sprzedaży samochodu?

Mar 7, 2021 Prawo
jak szybko zarobić na sprzedaży auta

Sprzedać używane auto szybko i dobrze to cel każdego kierowcy, który chce się pozbyć używanego pojazdu. Sprzedających jest jednak wielu, a klienci mają swoje wymagania, co więc należy zrobić, by szybko dostać pieniądze i nie ma być na transakcji stratnym?

Czytaj również: wynajem samochodów sportowych

Stare auto wymieniane na nowe

Sprzedaż używanego samochodu poprzedza zakup nowego, lepszego auta? W wielu salonach samochodowych jest możliwość zostawienia starego pojazdu w ramach rozliczenia. To bardzo wygodne i szybkie rozwiązanie, bo wszystko odbywa się za jednym zamachem – używane auto jest dostarczane do salonu, a po podpisaniu umowy można od razu wyjechać z salonu nowiutkim samochodem.

Metoda jest szybka, ale niekoniecznie dobra pod względem finansowym. Zależy to od dealera i wybranej marki, zdarza się jednak, że zamiast oddawać auto w rozliczeniu lepiej skorzystać na przykład z oferty https://skupautzagotowke.net/skup-aut/prudnik/ albo wystawić samochód na giełdzie.

Sprzedaż z ogłoszenia

Samodzielna sprzedaż samochodu nie zawsze przebiega gładko. Wielu kierowców czeka długimi miesiącami na klientów, ale niektórym udaje się sfinalizować umowę w bardzo krótkim czasie, i to bez konieczności dużego obniżania ceny. Od czego to zależy? Oczywiście od samego samochodu, ale nie bez znaczenia jest również to, jak oferta zostanie przedstawiona.

Auto trzeba starannie umyć i posprzątać, zrobić ładne zdjęcia, napisać ogłoszenie o zachęcającej treści. Często opłaca się wykupienie ogłoszenia premiowanego, bo wtedy oferta pojawia się na początku listy i trafia do większej liczby potencjalnych nabywców. Natomiast nie warto zaniżać ceny sprzedawanego auta, ponieważ zabiera to margines na późniejsze negocjacje i koniec końców ostateczna kwota nie będzie satysfakcjonująca.

Skup aut używanych

Dobrze przygotowane i odpowiednio wypromowane ogłoszenie pomaga korzystnie sprzedać auto, ale to wciąż wymaga od kierowcy sporego zaangażowania. Tego wysiłku praktycznie nie ma, gdy samochód sprzedaje się do skupu, na przykład https://skupautzagotowke.net/skup-aut/zabrze/.

Cała procedura ogranicza się do wysłania swojego zgłoszenia. Pracownik skupu dokonuje wyceny i przestawia swoją propozycję, a umowę sprzedaży można podpisać jeszcze tego samego dnia. To prawda, że stawka otrzymywana w skupie najczęściej jest niższa od stawek rynkowych, ale właśnie czas i proste formalności mają tu kluczowe znaczenie – odpadają wszystkie koszty związane z wystawieniem samochodu na sprzedaż, a gotówkę dostaje się do ręki.

Przez admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *