Na co zwrócić uwagę przy wyborze pompy ciepła?

Paź 9, 2022 Biznes, Inwestycje, Technologie

Inwestowanie w zakup i montaż pompy ciepła stało się jednym z najpopularniejszych elementów transformacji grzewczej w Polsce. Wielu konsumentów zaufało już tym niepozornym urządzeniom o wielkiej mocy, a jeszcze większa ilość przegląda w tej chwili oferty różnych producentów. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze pompy ciepła do domu jednorodzinnego? Czy urządzenie to posiada gwarancję oraz jakie generuje koszty lub oszczędności w naszym budżecie? O tym wszystkim dowiecie się z poniższego artykułu. 

Jak dobrze wybrać pompę ciepła?

Przed dokonaniem zakupu i montażu, warto przeanalizować poszczególne urządzenia ,porównując je ze sobą w kilku aspektach. Pierwszym z nich jest doświadczenie producenta i opinie o jego urządzeniach. Jeśli trafimy na firmę widmo, która nie ma wyrobionej marki to lepiej omijać ją szerokim łukiem. Drugim aspektem są właściwości techniczne, które decydują o zużyciu prądu i wydajności. Pompa ciepła Stebiel porównana do innych modeli pokaże nam, na co zwrócić szczególną uwagę. Podczas wyboru odpowiedniego urządzenia powinniśmy również sprawdzić funkcjonalność i wyposażenie urządzenia. Bardzo ważna będzie dla nas jego kompatybilność z fotowoltaiką i magazynem energii oraz roczne zużycie prądu. Jak widać, dokonanie właściwego wyboru powinno zostać poprzedzone bardzo wnikliwą i wiarygodną analizą. Co jednak jeśli sami nie znamy się zbyt dobrze na tych zagadnieniach? 

Komu powierzyć doradztwo w zakresie wyboru pompy ciepła do naszego domu? 

Może się nam wydawać, że absolutnie nikt nie pomoże nam wybrać odpowiedniego urządzenia tak dobrze jak my sami. Nic bardziej mylnego. W sytuacji, gdy nie mamy pojęcia o funkcjonowaniu pomp ciepła, nie znamy języka technicznego i nie wiemy, jak obchodzić się z tym tematem, najlepiej poprosić o pomoc specjalisty. Bardzo często w takiej sytuacji najlepiej udać się do montażysty i poprosić go o doradztwo w tym zakresie. Firma, która zajmuje się zakupem i instalacją pomp ciepła, ma ogromne doświadczenie zarówno w przeliczaniu zapotrzebowania na prąd, wydajności jak i funkcjonalności poszczególnych urządzeń. W wyjątkowych sytuacjach można się również zwrócić do producenta poszczególnych modeli z prośbą o pomoc w wyborze konkretnej pompy ciepła. Obecnie pomy ciepła są popularne w całej Polsce, pompy ciepła Siedlce jak i inne miasta w wschodniej Polsce chcą przed zimą zmienić żródło ogrzewania domu by zapłacić mniej.

Czy warto inwestować w pompę ciepła w dzisiejszych czasach?

Wiele osób nadal zastanawia się, czy inwestycja w pompę ciepła jest słuszna. Wystarczy jednak uświadomić sobie jak wielkie problemy obecnie mamy z dostępnością i cenami węgla czy gazu, by zrozumieć, że pompa ciepła to jedyne słuszne rozwiązanie. Dzięki swoim parametrom technicznym może służyć nam przez wiele lat. Dodatkowo zasilana jest odnawialnym źródłem energii, co samo w sobie powinno przekonywać nas do słuszności podejmowanej decyzji. Pompa ciepła z pewnością już w niedługim czasie stanie się najchętniej wybieranym rozwiązaniem. Kluczowym czynnikiem, który będzie miał na to wpływ, będzie ceną, jaką przyjdzie nam zapłacić za pozostałe surowce oraz ich dostępność. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *