Posadzka żywiczna – cena za metr nie taka straszna?

Cze 19, 2020 Biznes, Technologie
posadzki żywiczne technologie

Decyzja o zainwestowaniu w posadzkę z żywicy jest zrozumiała – to świetny materiał, którego właściwości przemawiają same za siebie. Niezwykła odporność na urazy mechaniczne i zarysowania, antyelektrostatyczność uniemożliwiająca gromadzenie się kurzu czy niewrażliwość na ciecz, to tylko niektóre z nich. Jednak zdarza się, że coś staje na przeszkodzie podjęcia ostatecznej decyzji, co do materiału, z którego będzie wykonana posadzka. Często tym czymś jest… kwota, jaką musimy przeznaczyć na realizację pomysłu. Czy kiedy marzy się nam posadzka żywiczna, cena będzie łaskawa?

Na początek warto zaznaczyć, że prawidłowo położona posadzka z żywicy może utrzymać się nawet przez dekadę i nie będziemy musieli specjalnie dbać o jej pielęgnację. To naprawdę wytrzymały materiał, który nie wymaga naszej uwagi poza ogólnym utrzymywaniem porządku. Oznacza to, że nawet jeśli inwestycja może wydawać się duża, to w perspektywie czasu nie jest to rozwiązanie, które nie jest warte swojej ceny.

Kusi Cię posadzka żywiczna? Cena Cię odrzuca? Jak to właściwie jest?

Wszystko, co przeczytałeś do tej pory brzmi oczywiście bardzo pięknie, więc odpowiedzmy sobie na pytanie, ile kosztuje posadzka żywiczna. Cena za metr zależy od tego, jaką powłokę chcemy uzyskać. Inaczej będzie w przypadku gładkiej posadzki, inaczej jeśli zdecydujemy się na antypoślizgową. Tak samo wpływ na cenę ma sam rodzaj żywicy syntetycznej – żywica poliuretanowa jest droższa od żywicy epoksydowej. Istotna jest także grubość powłoki. Oczywiście na cenę ma przede wszystkim źródło, w którym kupimy potrzebne produkty.

Wysokiej jakości posadzka żywiczna – cena dobrego wykonania

Posadzka żywiczna może służyć przez wiele lat pod jednym bardzo istotnym warunkiem: musi być prawidłowo wykonana. Niby oczywistość, ale wspominamy tu o tym, bo to również może wpłynąć na jej cenę. Jeśli wcześniej nie miałeś do czynienia z żywicą syntetyczną, to możesz podjąć się zadania montażu posadzki samodzielnie, ale jeśli brak Ci pewności, warto zatrudnić specjalistów. Na rynku istnieją firmy, które zajmują się takimi zleceniami, ale kto może lepiej zrealizować dla Ciebie posadzkę żywiczną niż faktyczni producenci żywicy syntetycznej?

Profesjonalna posadzka żywiczna – cena opiera się na kilku czynnikach

Firma Techniart w ciągu niemal 30 lat działania stała się wiodącym producentem materiałów do budownictwa na bazie żywic epoksydowych i poliuretanowych. Nie tylko gwarantuje najwyższej jakości żywice syntetyczne, które zapewnią Twojej posadzce odpowiednie właściwości, ale również prowadzi realizacje podłóg tego typu w całej Polsce. Dlatego, jeśli zależy Ci na jakościowym wykonaniu z najlepszych materiałów, zapoznaj się z ofertą Techniart. W razie pytań obsługa chętnie udzieli rad i rozwieje wszelkie wątpliwości, a co najważniejsze – zajmie się wyceną i pomoże dobrać odpowiednie komponenty. Choć posadzki żywiczne są coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, to dla wielu osób wciąż mogą brzmieć, jako coś nowego, więc warto mieć po swojej stronie profesjonalistów z doświadczeniem, kiedy zdecydujemy się na inwestycję tego rodzaju.

Przez admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *