Zarządzanie pracownikami terenowymi za pomocą telefonu

aplikacja do zarządzania pracownikami terenowymi

Zarządzanie pracownikami terenowymi to złożony temat, bo kierowanie ludźmi w ogólności nie należy do najłatwiejszych zadań, a prowadzenie dużych zespołów, z którymi nie mamy bezpośredniego kontaktu jest nieporównywalnie trudniejsze. Czy w takim razie da się sprostać takiemu przedsięwzięciu za pomocą telefonu? Brzmi jak clickbait, ale istnieje narzędzie, które umożliwia sukces na tym polu.

Pracownicy terenowi są motorem napędowym wielu przedsięwzięć, tak komercyjnych jak i charytatywnych. Są to m. in.: sprzedawcy i merchandiserzy, serwisanci i instalatorzy, akwizytorzy, ankieterzy terenowi, hostessy i promotorzy, wolontariusze, kontrolerzy i audytorzy, roznosiciele ulotek czy kierownicy placówek. Praca każdego z nich wpływa na efekty czy zyski, jakie przynosi cała działalność. Dlatego niezwykle ważne jest prawidłowe zarządzanie pracownikami terenowymi, którego głównym założeniem jest doprowadzenie do sytuacji, w której wszyscy działają efektywnie i zgodnie z planem.

Jak wygląda zarządzanie pracownikami terenowymi?

Przede wszystkim należy wyszczególnić informacje, które chcemy uzyskać i pytania, na które chcemy poznać odpowiedzi. Załóżmy, że chodzi o handlowca:

  • czy pracownik terenowy udał się pod wskazany adres?
  • o której godzinie wizyta została odbyta przez pracownika?
  • czy na miejscu poprawnie wykonane zostały wszystkie wymagane czynności?
  • czy przebieg wizyty został rzetelnie i prawidłowo udokumentowany, a efekty zostały zaraportowane?

Jeśli wszystko przebiegło prawidłowo, to możemy być spokojni, jednak gdyby tak wyglądało to w praktyce, to zarządzanie pracownikami terenowymi nie byłoby potrzebne, prawda? Dlatego firma Skilltelligence stworzyła oprogramownie na telefon, które pozwala na mobilne zarządzanie pracownikami w terenie. Platforma Teamfiniti jest przejrzystą i bardzo intyuicyjną aplikacją, w której można bieżąco sprawdzać raportowanie i status zleconych działań. I nie chodzi tylko o jednego pracownika, ale również o całe zespoły!

Zarządzanie zespołami terenowymi z Teamfiniti

Jeśli jeden pracownik może sprawiać problemy, to co zrobić, kiedy z różnych względów cała grupa nie wywiązuje się ze swoich zadań poprawnie? Jeśli zadajesz sobie pytania takie jak:

  • jak na bieżąco przekazywać pracownikom nowe zadania do wykonania i wprowadzać ewentualne modyfikacje obecnych?
  • w jaki sposób kierować ludzi w konkretne miejsca, pod określone adresy i mieć pewność, że je odwiedzą?
  • jak zoptymalizować kolejność miejsc do odwiedzenia, by było to jak najbardziej efektywne czasowo i wydajnościowo?
  • co zrobić, aby odwiedziny zorganizowane były najefektywniej i przełożyły się np. na sprzedaż?

Teamfiniti rozwiązuje wszystkie te kwestie dzięki przejrzystemu kreatorowi zadań, które momentalnie znajdują się na telefonie każdego z pracowników terenowych, którymi zarządzasz. Ta aplikacja do zarządzania pracownikami terenowymi pozwala być na bieżąco z ich działaniami i, co najważniejsze, z jakością wykonywanych przez pracowników zleceń. Teamfiniti pozwala skutecznie i tanio przeszkolić pracowników niezależnie od miejsca, w którym znajduje się każdy z nich, i sprawdzić poziom ich wiedzy.

Motywacja i zarządzanie pracownikami terenowymi

Jednym z rozwiązań, które mogą usprawnić pracę pracowników terenowych jest grywalizacja. Oznacza to wprowadzenie swoistego systemu konkurencji, który skutkuje określonymi korzyściami za efektywność. Teamfiniti dostarcza przejrzysty wgląd w system nagród za realizację dodatkowych zadań, posiada możliwość utworzenia rankingu najlepszych, a także pozwala określić na jakich podstawach oprzeć system grywalizacji.

Przez admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *